Вітаю!
Я Ваш психолог - Сергієнко Галина Михайлівна!
МІФИ ПРО ПСИХОЛОГА
Міф 1. Психолог і психіатр − одне і теж, і якщо ти ходиш до психолога − значить ти псих. Психіатр − це лікар, який пігулками лікує психічні захворювання як-от шизофренія та інші. Психолог − працює із здоровими людьми, які потрапили в проблемну ситуацію (проблеми в навчанні, сімейні стосунки, стосунки в колективі, стосунки між дітьми і батьками, проблеми в спілкуванні, вибір життєвого шляху, самореалізація, конфлікти і багато іншого).
Міф 2. До психолога звертаються тільки «слабаки». Якщо у людини болить зуб, вона йде до стоматолога і вважає це за правильне. Чи повинна вона бути сильною і терпіти біль? А якщо щось болить в душі? До психолога звертається людина, яка відчуває потребу змінити своє життя в той або інший бік і шукає грамотний та ефективний спосіб цих змін. Психолог − фахівець, який може допомогти знайти такий шлях, унікальний для кожного.
Міф 3. Завдання психолога - якомога швидше розібратися в проблемі клієнта, дати вірну пораду. Взагалі, психолог не повинен розібратися в проблемі клієнта і вирішити її. Він повинен допомогти людині, створити умови, щоб вона сама це зробила - розібралася у собі й ситуації, прийняла оптимальне рішення.
Міф 4. У психолога не повинно бути проблем, інакше який же він психолог і як може допомогти іншим?! Психолог - така ж людина, як і кожен. У нього можуть бути і бувають проблеми. Єдине, що потрібно від хорошого фахівця, це усвідомлювати свої проблеми, тримати їх під контролем, щоб вчасно відстежити, якщо його проблеми починають заважати ефективній роботі з клієнтом.
Що краще, нагодувати голодного рибою чи навчити його рибалити?? Психолог не чарівник, що одним помахом палички вирішує усі мислимі й немислимі проблеми! Але він може Вам вручити вудочку, тобто озброїти знаннями, навчити контролювати себе, допомогти поглянути на труднощі з усіх сторін.
Посилання на сторінку "Кабінет психолога/соціального педагога Корюківського ліцею №3" (онлайн-консультації для усіх учасників навчально-виховного процесу ліцею: вчителі, батьки, учні):
https://www.facebook.com/profile.php?id=61550978411935
Посилання на мій блог:
http://golenkonazar.blogspot.com/
Група у Фейсбуці:
https://www.facebook.com/groups/1356023764744980/
Календар-порадник
"Нам часто складно знайти час, щоби вкласти щось у себе. Здається, що цей внесок має бути ресурсозатратним, щоби дати користь.
Якщо ми почнемо з того, що хоча би 2 хвилини будемо перефокусовувати увагу з зовнішнього простору у внутрішній, звертати увагу на те, які сигнали нам подає наше тіло, привчати себе до уважності до себе і своїх потреб – ми виявимо, що в нашому житті набагато більше ресурсу, радості й усвідомленості, ніж нам здавалося.
У цьому спільному проєкті з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, відома дитяча та сімейна психологиня Світлана Ройз та ГО “Смарт освіта” підготували прості поради на щодень. Ресурсні ілюстрації намалювала Олена Ястремська.
Усі завдання підібрані так, щоб активізувати певний канал сприйняття. Канали ресурсу, на які Світлана Ройз зазвичай звертає увагу, – зір, слух, нюх, стосунки, рух, тілесні відчуття, смак, інтелект (нові знання), інтуїція.
…завдяки цим простим практикам, ми повертаємо собі контакт з реальністю. Лише так ми можемо відновити доступ до ресурсності."
Цитований текст використано з сайту https://nus.org.ua/