Новий навчальний рік!
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Профілактика захворювання на коронавірусну інфекцію COVID-19

Дата: 17 жовтня 2022 о 19:18, Оновлено 16 березня 2023 о 11:05
Автор: Помаз Л. Л.

Практичні поради для розмов з дітьми, щоб заспокоїти та захистити їх

Постанова Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19»

Збірник нормативних документів щодо роботи закладів освіти на період карантину

Лист МОН України від 02.09.2020 №02/11-03/1891 "Про умови , проведення та рекомендації щодо організації освітнього процесу на період 2020

Про затвердження протиепідемічних заходів у ЗО на період карантину (постанова МОЗ України від 22.08.20 №50)

Освітній процес на період карантину 2020 (презентація МОЗ України)

Про умови, правила та рекомендації щодо організації освітнього процесу на період карантину 2020 (лист МОН від 31.08.20 №1/9-492)

Рекомендації щодо організації роботи закладів загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році (лист МОН України від 05.08.2020 №1/9-420)

Організація освітнього процесу в ЗЗСО під час карантину (лист МОН України від 23.03.20 №1/9-173)

Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу (наказ МОН України від 16.03.20  №406)

Наказ МОН України від 16.03.2020 № 406 "Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронаврусу COVID-19"

Лист МОН України від 11.03.2020 № 1/9-154"Щодо запровадження карантину для усіх типів закладів освіти"

Поради для захисту від нової коронавірусної інфекції

Практичні поради для розмов з дітьми, щоб заспокоїти та захистити їх

5 речей про коронавірус, які потрібно знати батькам

Пам'ятки та макети для друку

Алгоритм дій на випадок надзвичайної ситуації, пов’язаної

з реєстрацією випадків захворювання на корона вірусну хворобу

І. У разі виявлення ознак гострого респіраторного захворювання у здобувача освіти

• Працівник, який виявив ознаки респіраторного захворювання у здобувача освіти повідомляє про це сестру медичну школи.
  • Здобувач освіти направляється до ізолятору під контролем медичного працівника.
  • Сестра медична школи або класний керівник повідомляє про виявлення ознак респіраторного захворювання у здобувача освіти його батьків або законних представників, викликає (за потреби) швидку допомогу, після прибуття батьків відправляє з ними дитину додому. За наявності показань для госпіталізації швидка медична допомога доставляє дитину до стаціонару.
  • До приїзду батьків або інших законних представників дитини, здобувачі освіти знаходяться в масках постійно до вирішення питання щодо направлення їх додому чи до закладу охорони здоров’я.
  • Сестра медична реєструє випадок у журналі реєстрації 060/о «Журнал обліку інфекційних захворювань».
  • Сестра медична школи або класний керівник співпрацює з епідеміологами лабораторного центру в ході епідеміологічного розслідування і допомагає їм визначати коло контактних осіб.
  1. Ніхто з працівників закладу, у тому числі сестра медична чи працівники закладу освіти, які опікуються підозрілим випадком або підтвердженим випадком COVID-19, не має права розголошувати імені хворого або того, у кого підозрюють COVID-19, задля збереження лікарської таємниці. Обов’язок закладу освіти - запобігати булінгу та стигматизації у зв’язку з COVID-19.

ІІ. Дії у разі отримання позитивного тесту на SARS-CoV2 у здобувача освіти:

• Направити додому на самоізоляцію контактних осіб (клас, групу) (згідно з Додатком 2 до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)») на 14 днів.
  • Забезпечити позачергове проведення дезінфекції та генеральне прибирання приміщення школи/класу, салону шкільного автобуса тощо;
  • Для класу/групи, яка перебуває на самоізоляції, організувати освітній процес за допомогою технологій дистанційного навчання;
  • Якщо захворювання на COVID-19 підтвердилося і в контактних осіб, директор школи може прийняти рішення про організацію освітнього процесу за допомогою технологій дистанційного навчання для кількох класів або закладу освіти в залежності від наявності підтверджених випадків в одному чи кількох класах;

ІІІ. Якщо на COVID-19 захворів учитель, інший працівник закладу необхідно:

• Працівники ЗЗСО, які перебували у контакті з особами, в яких лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19, не виходять на роботу та невідкладно звертаються за медичною допомогою;
  • Якщо температура, кашель, нежить у працівника школи з’явилися під час роботи, він має невідкладно залишити заклад освіти і звернутися до закладу охорони здоров’я за медичною допомогою; якщо ж у нього виникли такі небезпечні симптоми, як задишка, частий сухий кашель, біль у грудній клітці, температура, яку складно знизити, виражена блідість чи синюшність шкіри, повторне блювання, необхідно викликати екстрену допомогу, попередивши медиків, що є підозра на COVID-19.
  • У приміщенні, де знаходився хворий вчитель/працівник, слід провести поза графіком провітрювання та дезінфекцію поверхонь.
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.