Всесвітній день ментального здоров’я
10 жовтня відзначається Всесвітній день ментального здоров’я!
Рекомендуємо матеріали, надані Міністерством освіти та науки України, Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Громадською організацією JuniorS, для використання педагогічними працівниками щодо сприяння формуванню культури піклування про ментальне здоров’я, розуміння та надання інструментів, які допоможуть дбати про внутрішній стан.
Відеозаписи Всеукраїнського уроку з ментального здоровʼя:
- Всеукраїнський урок з ментального здоров’я 7-11 класи: «ТИ ЯК? Повертаємось до школи!»: https://megogo.net/ua/view/22559086-vseukrains-kiy-urok-z-mental-nogo-zdorov-ya-7-11-klasi-ti-yak-povertaiemos-do-shkoli.html?video_view_tab=description.
- Всеукраїнський урок з ментального здоров'я 1-6 класи: «ТИ ЯК? Повертаємось до школи!»: https://megogo.net/ua/view/22559076-vseukrains-kiy-urok-z-mental-nogo-zdorov-ya-1-6-klasi-ti-yak-povertaiemos-do-shkoli.html.
А також Брошура для засвоєння уроку: «Ментальне здоров’я дітей під час війни: поради батькам та опікунам»: https://spilnoteka.org/broshura-mentalne-zdorovya-ditej-pid-chas-vijny-porady-batkam-ta-opikunam/.
Також у рамках відзначення Дня ментального здоров’я відбудеться Всеукраїнський флешмоб! Для того, щоб долучитися до нього та стати частиною рекорду додаємо віршик-руханку:
В житті де так багато перешкод,
Я відчуваю крила та коріння.
Слова «Я МОЖУ!» - мій таємний код,
І моя сила сяє мов проміння.
Мій розум, тіло, творчість, почуття,
моє натхнення, радість, мрії, близькість –
в моїх руках. Будую я Моє життя,
І відчуваю впевненість та стійкість.
та посилання на віршик-руханку від лідера Руху JuniorS Олександра Педана - https://youtu.be/yDjNrxR5gks.
Організатори Всеукраїнського флешмобу зазначають, що після запису відеовіршика із вашими вихованцями, необхідно викласти відео у будь-яку соціальну мережу із хештегом #руханкасили та #тияк, а також тегами @unicef_ukraine, @juniors_in_ua, @mon.ua.official. Після цього заповнити реєстраційну форму - https://bit.ly/3PGDZFt, як учасник флешмобу із зазначенням кількості дітей та дорослих, які були присутніми в кадрі під час руханки.
Звертаємо вашу увагу, що організатор руханки повинен мати дозвіл від батьків щодо розміщення відео дітей у соціальних мережах!
Також можуть бути корисними посилання та телефони гарячих ліній:
- Аптечка психологічної самодопомоги від Всеукраїнської програми ментального здоров’я “ТИ ЯК?”: Аптечка.pdf - Google Диск.
- Психологічні онлайн-консультації Teenergizer для дітей та підлітків: Консультації/Teenergizer.
- Національна гаряча лінія для дітей та молоді La Strada для підтримки в будь-яких життєвих ситуаціях: 0 800 500 225.